Karrier Portál banner

Intézményfelügyeleti referens - Költségvetési Főosztály, Intézményi és Fejezeti Költségvetési Osztály

Főbb feladatok

  • A minisztérium irányítása, fenntartói irányítása alá tartozó költségvetési szervek gazdálkodásának felügyeletével, előirányzatainak kezelésével, pénzügyi igazgatásával kapcsolatos operatív, nyilvántartási, véleményezési, ellenőrzési, koordinációs, és adminisztrációs feladatok ellátása; elemi költségvetések és beszámolók elkészíttetése, felülvizsgálata, jóváhagyása, végrehajtásának ellenőrzése.
  • Közreműködik a Főosztály hatáskörébe tartozó rendszeres és nem rendszeres adatszolgáltatások bekérésében, felülvizsgálatában, összegzésében.
  • Részt vesz a Költségvetési Főosztályra akár közigazgatási egyeztetés, akár belső egyeztetés keretében megküldött, intézményi előirányzatokat érintő előterjesztések – az ágazati, fejezeti érdekek érvényesítését szolgáló – véleményezésében, a fejezetek közötti megállapodások, intézményi SZMSZ-ek pénzügyi-gazdasági szempontú véleményezésében, az ellenőrző szervek által lefolytatott ellenőrzések koordinálásában és az ellenőrző szervek által készített egyes jelentések véleményezésében, a megállapított hiányosságok megszüntetésére készülő intézkedési tervek kialakításában.
  • Kapcsolatot tart a tárca irányítása, fenntartói irányítása alá tartozó költségvetési szervekkel, valamint a Magyar Államkincstárral.
  • Ellátja az osztályvezető által az intézmény-hálózat felügyeletével kapcsolatosan kiadott egyéb feladatokat.

Elvárások

  • Felsőoktatásban szerzett gazdasági szakképzettség
  • 1-3 év munkatapasztalat;
  • Precíz, önálló munkavégzés;
  • Excel, Word informatikai rendszerismeret;
  • Magyar állampolgárság, cselekvőképesség, büntetlen előélet.

Munkakör betöltése során előnyt jelent

  • Központi közigazgatásban szerzett munkatapasztalat
  • KKVTR - KM, KGR-K11 informatikai rendszerismeret.

Illetmény és juttatások

  • A jogállásra, az illetmény megállapítására és a juttatásokra a kormányzati igazgatásról szóló 2018. évi CXXV. törvény rendelkezései az irányadók.

Ami a pályázathoz szükséges

  • Fényképes önéletrajz;
  • Motivációs levél.

Állás adatai

Állás azonosító: 1147
Pozíció pontos megnevezés: Intézményfelügyeleti referens
Államtitkárság: Közigazgatási Államtitkárság
Munkakör szint: Állás
Munkavégzés helye: Budapest V. kerület
Tevékenység: Pénzügy, gazdaság
Jogviszony típusa: Határozott
Jelentkezési határidő: 2024.05.06.
Ossza meg vagy mentse el a kedvencei közé ezt az állást: Intézményfelügyeleti referens